WYCIECZKA REALIZOWANA  W RAMACH PROJEKTU.

         W dniach 21- 22.05. uczniowie naszej szkoły uczestniczący w projekcie „Nowoczesna szkoła w gminie Żytno – lepszy start w przyszłość” uczestniczyli w wyciecze do Sandomierza i okolic.    Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa w Silnicy, którego specjalnością jest hodowla różnych gatunków ryb. Uczniowie mieli możliwość oglądania, nawet dotyku na żywo  gatunków takich jak jesiotr syberyjski, pstrąg czy malusieńkich karpi.

 

Kolejny punkt wycieczki to zwiedzanie drukarni we Włoszczowie. Uczniowie zapoznali się z budową ogromnej drukarki, materiałami jakie są na niej drukowane oraz sposobem jej działania.

           Następnie udaliśmy się do wydawnictwa „Echo Dnia”, również we Włoszczowie. Grupa uczniów wraz z dziennikarzem p. Banaszkiem opracowała artykuł o naszej wycieczce, który wraz  ze zdjęciem trafił na stronę internetową wydawnictwa. Ponadto uczniowie wiele dowiedzieli się o pracy dziennikarza.

          Po drodze do Ćmielowa zatrzymaliśmy się w miejscowości Ujazd, gdzie zwiedziliśmy piękny zamek Krzyżtopór i zaopatrzyliśmy się w pamiątki.

 

            Kolejna atrakcja czekała uczniów w Ćmielowie, gdzie zwiedziliśmy żywe muzeum porcelany. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z etapami tworzenia ręcznych porcelanowych figurek, czy filiżanek. Obejrzeli ciekawe edukacyjne filmy, po  czym wędrując punkt po punkcie mieli możliwość zobaczyć jak powstaje figurka porcelanowego kotka. Poznali, jak żmudna jest to praca, jeden nieostrożny ruch, a figurka może ulec zniszczeniu.

 

            W piątek od rana zwiedzaliśmy Sandomierz, jego zabytki w tym rynek starego miasta, przechodziliśmy przez Ucho Igielne, dziedziniec zamku i piękne krajobrazy na panoramę Sandomierza. Mieliśmy okazję zobaczyć , jak wygląda wąwóz wyrzeźbiony przez wodę, zwiedzić piękną katedrę. Na koniec podziwialiśmy widoki rozciągające się z bramy Opatowskiej.

 

Poniedziałek, 14 Października 2019

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP