DZIEŃ LOGOPEDY

          6 marca 2015 roku po raz drugi odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Logopedy, przygotowany przez p. Elżbietę Makuch, logopedę oświatowego wraz z uczestniczkami zajęć logopedycznych.  Wydarzenie  stanowi  dodatkowy element projektu: „Nowoczesna szkoła w gminie Żytno – lepszy start w przyszłość”(oprócz Dnia Logopedy zorganizowane zostały/ zostaną: Dzień poprawnej polszczyzny, Dzień j. obcego, Dzień Kultury, Dzień Matematyki, Dzień Informatyki).

                Najważniejszą częścią był konkurs recytatorski pod hasłem: „Wierszyki łamiące języki”, adresowany do uczestników logopedycznyc h zajęć projektowych. Jury w składzie: p. Dyrektor, Ewa Huć, p. Angelika Budkiewicz-inspektor oświaty oraz p. Anna Łęgowik –katechetka wyłoniło laureatki: I miejsce zajęła Weronika Zalas z kl.VI i jej„Ballada na tempo i dykcję”, II miejsce-Katarzyna Utratny z kl.V i jej interpretacja wiersza pt. ”Mróz”, zaś miejsce III przypadło Patrycji Marciniak z kl.V i jej „Życie w pszenżycie”. Pozostałe uczestniczki, czyli: Kinga Stanek z kl.VI, Julia Roczek z kl.V oraz Aleksandra Stypka z kl.VI zdobyły wyróżnienia.

 Uczniowie klas IV-V-VI, którzy przysłuchiwali się uważnie recytacjom przyznali Nagrodę Publiczności Patrycji Marciniak z kl.V

                W czasie, kiedy obradowało jury, bawiliśmy się polskimi słowami powtarzając trudne artykulacyjnie frazy i zdania. Było przy tym dużo śmiechu.

Na koniec p. Ela Makuch przedstawiła wyniki zadania, jakie miała do wykonania klasa III wraz z wychowawczynią, p. Aleksandrą Lisowską. Otóż uczniowie klasy III mieli stworzyć nasz szkolny alfabet imion. Najpopularniejsza w naszej szkole okazała się głoska „A”, bo aż 20 osób nosi imię, które zaczyna się tą głoską.

 

Z uwagi na niską frekwencję uczniowie z kl.I A, kl.I B orarz z klasy II nie byli w stanie zaprezentować swoich zadań. Ale to nic nie szkodzi. Jeszcze przyjdzie na to czas.

 

zobacz zdjęcia.

Poniedziałek, 14 Października 2019

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP