SZKOLNY DZIEŃ INFORMATYKI

28.11.2014

„Komputery  wokół  nas”  to hasło przewodnie  Szkolnego Dnia Informatyki, który odbył się  28 listopada w naszej szkole .  W tematykę  informatyczną wprowadził nas  Konrad Cichocki - uczeń kl. V, wygłaszając referat na temat: ,,Homo informaticus- czyli człowiek w zinformatyzowanym świecie”. Następnie uczniowie  przedstawiali  prezentacje  multimedialne  wykonane w ramach koła informatycznego.

      I tak uczennice klasy IV: Agata Błażejewska  i Oliwka Banaszczyk  przedstawiły prezentację na temat: ,,Komputer  i inne urządzenia cyfrowe”. O tym, jak  komputer wkroczył w każdą sferę  naszego życia, mówiły uczennice kl. V - Weronika Łabęcka i Sandra Grzyb. Temat ten został poruszony w prezentacji pt.: „Komputery wokół nas”.   Do przeglądania ciekawych stron edukacyjnych  zachęcał w swojej prezentacji Łukasz Łegowik - uczeń  klasy V.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wykonana w Prezi na temat : ,,Ciekawostki ze świata informatyki”  przedstawiona przez  uczniów klasy VI Bartaka Rumina i Zuzię Pośpiech. 

     Natomiast uczennice klasy VI: Weronika Zalas, Wiktoria Młynarczyk oraz Ola Stypka zaprezentowały publiczności swoje opowiadania i wiersze, w których poruszyły problem obecności komputera w naszym życiu, a także rozsądnego korzystania z niego. W pamięci zapadł nam cytat z wiersza Oli i Wiktorii, będący przestrogą dla młodych umysłów, niekiedy do cna pochłoniętych technologią komputerową:

             ,,A gdy przyjdzie na to pora,

              Możesz korzystać z monitora,

              Lecz z umiarem, bardzo proszę,

              Bo tego nałogu nie znoszę!”.

W ramach obchodów Dnia Informatyki  zostały również zaprezentowane szkolne tablety , które szkoła otrzymała uczestnicząc w projekcie  „Nowoczesna szkoła w Gminie Żytno – lepszy start w przyszłość”.

W Dniu  Informatyki został  zrealizowany  program edukacyjny dla uczniów naszej szkoły poświęcony bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Program „3…2…1…Internet” opracowany został w ramach kampanii „Dziecko w sieci” prowadzonej przez Fundację Dzieci Niczyje. Wszystkie dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, z zaangażowaniem dyskutowały o problemach związanych z bezpieczeństwem w Internecie, ochroną danych osobowych, prawami autorskimi, poszanowaniem własności intelektualnej, uzależnieniami komputerowymi, cyberprzemocą. Dyskusje i wypowiedzi uczniów przeplatane były projekcją atrakcyjnych kreskówek poświęconych różnym formom internetowych zagrożeń. Przygody bohaterów kreskówek komentowane były przez Krzysztofa Hołowczyca – ambasadora programu „3…2…1…Internet”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkursy i zagadki skupione wokół zagadnień informatycznych, a zwłaszcza krzyżówka rozwiązywana na forum szkoły przez dwie rywalizujące ze sobą drużyny : plików i folderów.

Poniedziałek, 14 Października 2019

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP