ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

26.10.2024

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

Pasowanie pierwszaków na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żytnie to jedna z najważniejszych imprez w naszej placówce. W tym roku szkolnym odbyło się ono 18

października. To moment, który na długo zostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i całej szkolnej społeczności.
Ceremonii pasowania dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Bus, nadając tym samym uczniom  uprawnienia do noszenia tytułu ucznia PSP w Żytnie. W atmosferze radości i dumy pierwszoklasiści złożyli uroczysta przysięgę, obiecując, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, szanować nauczycieli, kolegów oraz dbać o dobre imię szkoły.
Zaproszeni goście i starsi koledzy wręczyli pierwszoklasistom upominki, gratulując im rozpoczęcia nowego etapu edukacji.
Uroczystość odbyła się w ciepłej, pełnej życzliwości atmosferze, a radosne uśmiechy i podekscytowanie dzieci były wyraźnym dowodem na to, jak ważny jest to dzień w ich życiu.
Pasowanie pierwszoklasistów to nie tylko istotny moment dla najmłodszych uczniów, ale również dla całej społeczności szkolnej. Jest to chwila, w której uczniowie stają się częścią większej wspólnoty, a szkoła - miejscem, gdzie nie tylko zdobywa się wiedzę, ale także nawiązuje przyjaźnie i uczy się współpracy. Cała społeczność szkolna - uczniowie, nauczyciele oraz rodzice - z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się do tego wydarzenia, które jest ważnym elementem tradycji szkoły w Żytnie.
Dzieci swoją wzorową postawą udowodniły, że są godni miana ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żytnie.
Życzymy im powodzenia i wielu sukcesów na nowej, uczniowskiej drodze