Europekski Dzień Jezyków Obcych

11.10.2024

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji każda z klas IV-VIII wykonała konkursowy plakat dotyczący jednego z krajów europejskich.
Klasa VIII a przygotowała przedstawienie "Little Red Riding Hood- Czerwony Kapturek" w wersji angielskiej. W główne role wcielili się:
Anna Zaskórska - Czerwony Kapturek,
Piotr Chaś - wilk,
Maja Szefer - mama,
Olga Drogosz - babcia,
Daria Dąbrowska - leśniczy.
Role narratorów pełniły Natalia Ciszewska i Lena Mikrut. Za dźwięk odpowiedzialni byli Franciszek Zawada i Jakub Franczyk, a przepiękne dekoracje wykonała p. Katarzyna Megger.
Oprócz bajki publiczności mogła także wysłuchać piosenek w języku angielskim: „This is the life" Amy Macdonald w wykonaniu Mai Kozioł i Katarzyny Piekacz oraz "Someone like you" Adele w wykonaniu Katarzyny Piekacz.
Później wszyscy uczniowie mogli zatańczyć i zaśpiewać wspólnie piosenkę "Głowa, ramiona..." w wersji angielskiej i niemieckiej.
Na koniec każdy otrzymał cukierka, do którego przyczepione zostało zdanie w języku obcym - ten słodki upominek został przygotowany przez uczennice klasy VIII b.
Kiedy już wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych, na uczniów klas 1-3 czekała niespodzianka - malowanie flag na buziach.
Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowały p. Natalia Berska oraz p. Ewelina Kuś - Kręciwilk.