Aktualności

f

Festiwal Pięknego Czytania 2018

Sukces to mało powiedziane!

         28 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie – Paulina Pasek, Milena Szymak, Filip Ciszewski, Karol Zaskórski- uczestniczyli w powiatowym Festiwalu Pięknego Czytania w Radomsku. Festiwal, jak zwykle, przebiegał w niezwykle przyjemnej atmosferze. Oprócz bardzo dużej liczby konkursowiczów, swoją obecnością uświetnili go znamienici goście – władze miasta oraz pisarz historycznych książek dla dzieci – Paweł Wakuła, w spotkaniu z którym nasi uczniowie mieli przyjemność brać udział.

Najbardziej emocjonującym punktem imprezy było zaprezentowanie tekstów, przygotowanych wcześniej pod kierunkiem pani Sylwii Kudrzyn. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i przenieśli słuchaczy w swój książkowy świat. Zgodnie z dewizą imprezy pięknie przeczytali długo wcześniej poszukiwane fragmenty prozy. Ich występy zostały docenione zarówno przez publiczność jak i przez jurorów. Dowodzą tego zdobyte tytuły i nagrody:

- Karol Zaskórski został Mistrzem Pięknego Czytania (I miejsce),

- Filip Ciszewski został Wicemistrzem Pięknego Czytania (II miejsce)

oraz zdobył Nagrodę Publiczności,

- Milena Szymak otrzymała Specjalną Nagrodę Starosty.

Krótko mówiąc – wyniki były oszałamiające! Jesteśmy niezwykle dumni z naszych laureatów! Trudno im wyrazić swoje emocje w tym dniu, ale niech  spróbują określić, jaki smak ma sukces…

Na początku czułem stres. Było to prawdopodobnie spowodowane tym, że były to moje pierwsze zawody powiatowe w głośnym czytaniu. Po wysłuchaniu fragmentów czytanych przez uczniów klas IV - VI nadeszła pora na moją kategorię: klasy VII-VIII i gimnazjum. Wiedziałem, że będzie mi trudno zdobyć miejsce na podium, ponieważ byłem jednym z najmłodszych uczestników tej konkurencji. Wreszcie przyszła ta chwila. Zapowiedziano mnie. Bez zawahania podszedłem do stolika, który był ustawiony naprzeciwko jury. Przedstawiłem, jaki fragment będę zaprezentuję i zacząłem czytać. Czułem jakby moje nogi były z ,,waty'', ale wiedziałem, że mam się skupić na czytaniu. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników została ogłoszona przerwa, w której było spotkanie z pisarzem : Pawłem Wakułą. I wreszcie nadeszła pora na ogłoszenie wyników… Gdy wręczono wyróżnienia i puchar za 3 miejsce, myślałem, że nie dostanę żadnej nagrody. Ku naszej wspólnej radości okazało się, że mój kolega Filip Ciszewski został wicemistrzem pięknego czytania! A po chwili niepodziewanie powiedziano : ,,(...) Mistrzem pięknego czytania zostaje Karol Zaskórski !''. Idąc po puchar nie mogłem w to uwierzyć. Byłem zdziwiony, zresztą jak nasza Pani polonistka, bo dwóch jej uczniów zdobyło 2 pierwsze miejsca. Po wręczeniu pucharów Pani redaktor z lokalnej telewizji NTL zaprosiła nas na rozmowę.. Razem z kolegą udzieliliśmy wywiadu, a do mnie nadal nie docierało, co się stało…

Karol Zaskórski, uczeń kl. VIII     

 

Wtorek, 23 Lipca 2019

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP