Aktualności

 

Obchody bitwy pod Cielętnikami

                       8 września 2018 roku obok leśniczówki przy pomniku Poległych w Cielętnikach mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona  wraz z zaproszonymi gośćmi oddali hołd walczącym i poległym w bitwie pod Cielętnikami w 1944 roku stoczonej z Niemcami. Wśród uczestników uroczystości znaleźliśmy się i my- uczniowie i nauczyciele PSP w Żytnie.

Z ogromnym przejęciem śledziliśmy momenty tej ceremonii: wspomnienia uczestników tamtych wydarzeń, przemowy zaproszonych gości, odczytanie apelu poległych i przemarsz pocztów sztandarowych. Największe wrażenie zrobiło na nas spotkanie z pułkownikiem Zbigniewem Zielińskim, żołnierzem AK niosącym świadectwo tamtych dni. Opowiedział on nam o działaniach zbrojnych w naszym rejonie, a do jego opowieści dołączył się pasjonat historii i autor ciekawych książek - Cezary Jan Lis. Z dumą wysłuchaliśmy słów pułkownika Zielińskiego chwalących postawę patriotyczną naszych przodków: ,,W Żytnie co druga chałupa to byli żołnierze AK. To taka ziemia, to tacy ludzie się tu rodzą". Obiecujemy, że nie zapomnimy tamtych trudnych dni i zawsze będziemy pamiętać o poświęceniu naszych przodków.

Członkowie koła dziennikarskiego

 

Poniedziałek, 22 Lipca 2019

MEN

EDU

EDUSEK

SIEC

BIP