DZIEŃ BABCI I DZIADKA

19 stycznia 2018 r. w OSP w Silnicy odbyła się  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Specjalnie na tę okazję uczniowie klas młodszych przygotowali przedstawienie. Mogliśmy ich podziwiać w różnych  odsłonach.

Nasze oko cieszyły pokazy taneczne rodem z Rio de Janeiro, pantomima z dedykacją dla babć i dziadków. Usłyszeliśmy także wspaniały koncert życzeń dla honorowych gości. Na scenie zobaczyliśmy uczniów i uczennice w roli babć i dziadków debiutujących w teleturnieju „Familiada”. Usłyszeliśmy także piękne, wyrecytowane w sposób artystyczny wiersze. Ucho cieszyły również liczne piosenki zaśpiewane specjalnie dla wyjątkowych gości. Na koniec przedstawienia wybrani uczniowie zatańczyli ze swoimi dziadkami do piosenki „Choco-choco”, wszyscy milusińscy zaśpiewali „Sto lat” i podarowali dziadkom laurki z życzeniami.  W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas młodszych, rodzice i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor PSP w Żytnie Ewą Huć oraz przede wszystkim babcie i dziadkowie – nasi najważniejsi goście. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Wójt Gminy Żytno Mirosław Ociepa. Zarówno Pani Dyrektor, jak i Pan Wójt złożyli babciom i dziadkom szczególne życzenia. Po części oficjalnej przyszła pora na słodki poczęstunek w miłej atmosferze i jeszcze milszym towarzystwie. (oprac. Mariola Kucharska)