SZKOLNY MEETING

NIEPODLEGŁOŚCIOWY

9 listopada 2017 roku w PSP w Żytnie odbyły się obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po uroczystej akademii, upamiętniającej te wydarzenia z historii naszego kraju, które utorowały nam drogę do wolności, nastąpiła część sportowo-rekreacyjna na obiektach otwartych,

Przeprowadzono biegi dziewcząt i chłopców klas młodszych i starszych. Wśród klas młodszych zwyciężyli:

-Sandra Musiał

-Igor Bąk.

Wśród klas starszych pierwsze miejsca zajęli:

-Aleksandra Wolska,

-Kacper Nowakowski.

Dodatkową atrakcją był bieg sztafet mieszanych (2 chłopców i 2 dziewczyny) na dystansie 4 x 100m., w czasie której zamiast tradycyjnej pałeczki przekazywano flagę narodową. Zwyciężyła klasa VII w składzie:

- Kacper Nowakowski,

- Wiktoria Bus,

- Karol Zaskórski,

- Julia Roczek.

Na mecie uczestnikom biegów były rozdawane cukierki. Uroczystość zakończyła się grillem. Pomocy w organizacji udzielili uczniowie GP w Żytnie z klasy II a wraz z panią Bogusławą Przeradą.

Dodatkowym akcentem obchodów Święta Niepodległości był start uczniów naszej szkoły w Powiatowym Biegu Niepodległości w Radomsku w liczbie 19 osób. Tam 7 miejsce w kategorii chłopców szkół podstawowych zajął Karol Zaskórski.

Godny uwagi jest także sukces nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły- Pawła Zaskórskiego - który dnia 11 listopada wziął udział w biegu z okazji Dnia Niepodległości we Włoszczowej na dystansie 10 km i zajął 10 miejsce wynikiem 43,48 min .

Opracował Karol Zaskórski