UDZIAŁ W PROJEKCIE „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

W październiku i listopadzie klasa 1b wzięła udział w I etapie ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem więcej wiem”, który realizowany jest pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Zespół został wesoło nazwany: „Zdrowojedzące Brzdące”. Uczniowie z uśmiechami na twarzy uczestniczyli w każdych zajęciach dotyczących projektu. Chętnie wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania, jak również na temat aktywnego trybu życia. Z pomocą bardzo pracowitych rodziców przygotowali przepisy, jak również rysunki zdrowych przekąsek, na podstawie których powstała „Klasowa książka zdrowych przekąsek”. Rodzice, równie chętnie, pomogli w przygotowaniu plakatów dotyczących zdrowego trybu życia oraz w ulotkach, które zachęcają dzieci do zdrowej żywności.

Wszystkie te prace znalazły swoje miejsce na korytarzu szkolnym, gdzie powstał „Kącik zdrowych porad klasy 1b”. Uczniowie są niesamowicie dumni ze swoich prac i z niecierpliwością oczekują na kolejny etap projektu.

opr. Klaudia Mysłek